Cesteló

16. června 2011 v 13:23 | Lisa Mearlow |  Moje tvorba
Tohle je opravdu hodně starý námět na povídku, tak prosím nebuďte moc kritičtí.

Cesteló
Čaroló Klané Nílen
Na zahradě velkého drahého domu ležel asi třináctiletý kluk. Na tom by nebylo nic zvláštního protože v této čtvrti žily jen bohaté rodiny a proslýchalo se že tu peníze rostou na stromech. Ale kdyby jste si chlapce prohlédly pozorněji všimli by jste si že přes něj prostupuje světlo, a že to vlastně žádný chlapec není.
Čaroló Plervetr seděl na zahradě a nudil se , byly prázdniny , rodiče byli na nákupu a sestra šla do kina. Prostě normální den. Najedno ho popadla taková zvláštní nevolnost , zatočila se mu hlava a jakoby zničehonic se octl na cestě.Ale nebyla to obyčejná cesta,okolo nohou se mu převalovala štříbrnošedá mlha přes kterou bylo vidět sotva na půl kroku a les přes který vedla cesta šuměl zvláštní píseň které nerozuměl.Jediné slovo které mu alespoň trochu připomínalo rodnou řeč znělo jako ,, Čaroklanilé ".Najednou se zem začala otřásat a uslyšel hlas který mu byl až podezřele známí,hlas byl čím dál důraznější,volal ho. Začal propadat do tmy. Otevřel oči, ale viděl jen mléčnou mlhu.
Mezitím si v malém podkrovním bytě vařila drobná dívenka, nic neobvyklého, ale ten kdo by se podíval pozorněji by si všiml že se objevuje a zase mizí.
Klané právě vařila oběd, její rodiče by se měli každou chvíli vrátit z nemocnice, doufala že je Lucii lépe. Žila v desetičlenné rodině a už jen to zvyšovalo pravděpodobnost úrazů, Lucie spadla ze schodů a zlomila si nohu. Už po páté v tomto roce. Klané se sama pro sebe usmála. Chtěla jít na balkon sesbírat prádlo, otevřela dveře, ale místo na balkon se dívala do mlhy. Měla pocit že ji někdo strčil a pak už jen padala.
V ten samý čas se dívčí postava chystala skočit z útesu, ale těsně před tím něž se její tělo mělo dotknout vodní hladiny, zmizela.
Nílen litovala že se nechala k tomu skoku přemluvit, mohla ležet na pláži, ale ona ne, ona se musela s tím pitomým bratrancem vsadit že skočí. Rozběhla se, odraz, ale místo vodní hladiny pod sebou uviděla mlhu, pád už ale zastavit nemohla.
V čarodějnické radě panoval zmatek, věž Cesteló se probudila a to může znamenat jediné, dědici vládců Polpaltrelu se vrací. Čarodějnická rada zviklá na absolutní moc je v ohrožení!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ellie Ellie | Web | 16. června 2011 v 21:27 | Reagovat

To je super nápad :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama